Skip to main content

Vrtulníky Apache přilétají do War Thunder

Aktualizace Viking Fury.

Společnost Gaijin Entertainment ohlásila vydání aktualizace s podtitulem Viking Fury pro svou vojenskou online F2P akční hru War Thunder. I když je hlavní téma aktualizace spojené se švédskými bojovými vozidly, nejsou to zdaleka jediné nové hračky ve hře. Mezi nimi namátkou najdete těžký křižník HMS London, proudovou stíhačku J35 Draken, několik různých verzí vrtulníku AH-64 Apache, tedy hlavní bitevní helikoptéry ve výzbroji americké armády a jeden z nejznámějších vojenských strojů vůbec.

Výroba AH-64 začala v roce 1983. Tento vrtulník byl použit prakticky ve všech vojenských konfliktech s účastí americké armády, třeba v Panamě, Iráku (dvakrát), Jugoslávii a Afghánistánu. Dále byl ve výzbroji patnácti dalších zemí, jako Řecko, Singapur nebo Japonsko. Hráči War Thunderu si budou moci vyzkoušet čtyři různé verze Apache: základní AH-64A, pokročilejší AH-64D Apache Longbow, britskou AH Mk.1 a izraelský Peten. Aktualizace s sebou přinesla i ruskou alternativu pro Apache - nejnovější bitevní vrtulník Ka-52.

Watch on YouTube

Mezi švédskými bojovými vozidly najdete jak stroje z druhé světové války, ale i ty modernější, jako je například Pvrbv 551 - stíhač tanků vyzbrojený řízenými střelami TOW, nebo VEAK 40 - samohybné protiletadlové dělo se sofistikovaným radarem. Seznam moderních tanků zbylých zemí rozšiřuje ZTZ96A (dnes běžný čínský bitevní tank), Т-72B (verze Т-72 z 80. let s vylepšeným pancéřováním) a Radkampfwagen 90 (experimentální německý kolový tank).

Fanoušci námořní historie si budou chtít vyzkoušet HMS London - britský těžký křižník třídy County postavený v meziválečných letech s ohledem na omezení vyplývající z washingtonské námořní úmluvy. Kvůli těmto restrikcím byla loď jen velmi lehce pancéřovaná, ale zato silně vyzbrojená: osm 203mm děl, čtyři 102mm víceúčelová děla, dvakrát osm a čtyři samostatné 40mm kanóny a také osm dvojitých a čtyři samostatné 20mm kanóny. Pokud je to stále málo, je HMS London také vyzbrojena dvěma čtvernými torpédomety ráže 533 mm. HMS London se zúčastnila slavného pronásledování německé bitevní lodi Bismarck a také chránila arktické konvoje naložené zásobami pro Sovětský svaz, nicméně její nejzuřivější bitva ji čekala až po válce, kdy se v roce 1949 na řece Jang-c'-ťiang utkala s čínským dělostřelectvem.

Read this next