UbiSoft reaguje, jak může americká vláda dopustit děj Far Cry 5
Nesnaží se o kontroverzi.
Včera se tímto ožehavým tématem zabývala naše GLOSA: Far Cry 5 má problém s uvěřitelností... no a vida, UbiSoft na často znějící povzdech oficiálně zareagoval.
Jak tedy máte věřit zápletce hry, která se odehrává v současnosti v zemi se silnou centralizovanou vládou? Na opuštěném ostrově Far Cry 3 či v Himalájích z Far Cry 4 to ještě šlo, ale jak je něco takového vlastně možné v USA, kde prezidenti v minulosti běžně prováděli intervence, pokud zažili ozbrojené povstání?
"Důležité pro nás bylo dodržet vizi série, že se odehrává v odlehlých místech, spadajících hlavně pod místní samosprávu, kde se o kultu pouze vypráví historky v hospodě. Věc se má tak, že náboženští fanatici sice stojí za pozornost federální policie, přesto ještě stále nejsou něčím, co by stálo za plnou pozornost vlády, aby tam se vší vervou začala jednat," vysvětluje UbiSoft.
Také dodal, že se snaží celý příběh Far Cry 5 (Alza.cz) udržet v rozumném časovém rozpětí, aby zůstal uvěřitelný a bylo tak odůvodněné, že by se něco takového za relativně krátkou dobu mohlo v Americe stát.
Když se web HardcoreGamer optal, jestli je právě teď ten vhodný čas přivést sérii do Ameriky po nástupu Trumpa, dozvěděli jsme se, že to nebyl provokativní úmysl, spíš jen shoda okolností:
"Když jsme začali vývoj pátého dílu, nevěděli jsme, co se v Americe stane. Měli jsme pouze nápad na postavu, která věří, že se blíží konec světa, a roztrubuje to do okolí. Před dvěma lety jsem takhle šel centrem Toronta a zahlédl podivného chlápka, který toto razil. Pomyslel jsem si, že asi musí dopředu vědět něco, co my ne."
Důležité je, že hru se prý UbiSoft prvoplánovitě nesnažil udělat kontroverzní, to až časem začaly naskakovat různé asociace na pozdější politickou situaci a klima ve společnosti. Cílem prý pro tvůrce bylo vytvořit unikátní Far Cry zážitek, kde potkáte unikátní postavy a zažijete příběh, který je relevantní a uvěřitelný.