Sony vrací úder, když si kupuje tvůrce Halo a Destiny
Velká akvizice zkušeného studia.
V roce 2007 se Bungie trhli z Microsoftu, aby měli větší kreativní svobodu a byli nadále nezávislým studiem (ačkoli práva vlastní Microsoft). Nyní Sony oznámila, že kupuje Bungie za 3,6 miliardy dolarů, což je nejen kvůli tomu velká událost. Aneb Sony konečně může udělat vlastní Halo-killer od lidí, kteří Halo vymysleli.
Tvůrci původní série Halo či Destiny 1 a 2 tak budou spadat pod PlayStation Studios, rodinu čítající aktuálně 17 studií po celém světě.
Jak prohlásil jejich šéf Hermen Hulst v doprovodném komentáři, obdivuje sci-fi světy od Bungie, plynulé a vybalancované herní mechanismy, i kterak zvládají jiné věci, kterými se nesmazatelně zapsali do historie herního průmyslu a proto je jejich velkým fanouškem.
Od akvizice si Sony slibuje zkušenosti po technické stránce, schopnost vytvořit a udržet komunitu, i sdílení všech znalostí s novými kolegy při vývoji PS5 titulů. Bungie budou totiž ostatním pomáhat s vývojem budoucích her na bázi živých služeb, v čemž má mít Sony "agresivní záměry".
Šéf Sony Interactive Entertainment k tomu dodal, že tím nákupy Sony zdaleka nekončí. Navázala tak na nedávné akvizice Bluepoint Games (Demons Souls), Housemarque (Returnal), Nixxes Software či Firespite. Jim Ryan prý stráví hodně času s týmem z Bungie, aby si vše správně sedlo a zůstala jim autonomie. Jejich dosavadní vztahy údajně byly báječné a na akvizici se pracovalo řadu měsíců, tzn. není to nějaká rychlovka reagující na Activision Blizzard pod Microsoftem.
Stávající hry jako Destiny zůstanou nadále multiplatformní, včetně cross-play, byli jsme oficiálně ujištěni. I po dokončení převzetí prý budou Bungie dělat dále v budoucnu multiplatformní hry, tedy zřejmě i pro Xbox (pokud se tedy tím multiplatformním cílením nemyslí PC a PlayStation?). Cílem je prý oslovit co nejvíce hráčů napříč platformami a zvýšit tak dosah PlayStation nejen na konzolích. Krom toho mohou být značky Bungie snáze převedeny do filmů či seriálů.
Ve FAQ se doslova píše, že Bungie si budou nadále vydávat hry sami, zůstanou kreativně nezávislí a díky Sony budou moci rychleji nabírat posily, aby naplnili své ambiciózní vize ve větší rychlosti.