Průvodce Xbox LIVE
Návod pro nováčky, kteří se chtějí připojit.
V souvislosti s nedávným spuštěním oficiálního českého Xbox Live (recenze služby, rozhovor s Microsoftem) se určitě budou množit případy, kdy i na základě zprovoznění této online služby u nás v České republice, bude přibývat nových majitelů Xboxů 360. Ti se třeba chtějí s touto konzolí připojit na internet a založit si svůj profil na Xbox Live, aby mohli kupř. hrát online, ale nejsou moc technicky zběhlí, nebo nerozumí angličtině.
Právě pro všechny takové xboxové nováčky, kterých teď bude hodně, máme po dřívějším průvodci založením profilu služby Games for Windows Live, následující obrázkový manuál celého prvotního spuštění a nastavení nového Xboxu 360. A to včetně průvodce připojením ke službě Xbox Live.
Když si tak domů přinesete nový xbox, propojíte jej s televizí a poprvé ho spustíte, zřejmě uvidíte asi takovouto úvodní obrazovku:
Ta vám říká, abyste na ovladači (musí v něm být vložené baterie a ovladač aktivovaný stiskem stříbrného tlačítka s logem xboxu) zmáčkli zelené tlačítko A. Po tomto přihlášení ovladače se vám dále nabídne úvodní dialog povinného prvotního nastavení vaší konzole. Vše se potvrzuje opět zeleným tlačítkem A, takže pokračujte stisknutím volby „Continue":
Jako první věc je třeba nastavit jazyk, v němž s vámi bude konzole komunikovat. Bohužel ani spuštění oficiální české podpory Xbox Live neznamená počeštění dashboardu (ovládacího rozhraní) konzole, takže musíte vybrat jazyk jiný, asi ponejvíce angličtinu (English):
Dále se vybírá lokalita, ze které se připojujete. Zde si můžete navolit libovolnou zemi, ale já doporučuji buď Českou republiku, protože naše země je již podporována, nebo Ameriku, či Anglii. V každé zemi jsou dostupné různé služby a různý obsah ke stažení. Založený profil se tímto nastaví do příslušné země, včetně místní měny apod. Pokud tedy zvolíte cizí zemi, můžete např. stahovat zatím mnohem více obsahu a her, než na ČR profilu. Na druhou stranu v naší zemi si zase můžete stahovat původně krabicové hry ze služby Games on Demand, což zase v cizině nejde.
Každá země tak má své pro a proti. Pokud ale nepotřebujete stahovat naprosto všechna dema, arkádové hry, videa a podobně, doporučuji pro zjednodušení kvůli českou měně a přístupu k domácí podpoře zvolit naší zemi:
Následuje várka technických nastavení, jako výběr rozlišení konzole dle schopností vaší televize. Každá větší LCD TV nebo plazma již podporuje neprokládané Full HD rozlišení 1920x1080 bodů (1080p), však vám konzole přes HDMI port sama nabídne zpravidla nejoptimálnější řešení. Později lze tuto volbu kdykoli změnit:
Dále se vás konzole ptá, zda-li chcete zapnout rodičovský zámek, v němž například můžete nastavit čas, po který mohou děti hrát, nebo omezovat nevhodný obsah a hry pro další účty. Vše jde kdykoli později změnit, pokud vás mravní výchova netankuje, funkci vypněte druhou volbou „Saffety Off":
Nyní tedy máte prvotní nastavení konzole úspěšně za sebou:
Náš návod pokračuje na další stránce nastavením konzole pro připojení k internetu.