Skip to main content

Představen program české Game Developers Session

Nové prostory, více přednášejících z ciziny a i s krtečkem.

Občanské sdružení České hry oznámilo kompletní program letošního ročníku jejich konference Game Developers Session pro vývojáře her, která se uskuteční už ve dnech 14. - 16. listopadu v centru Prahy, konkrétně ve větších prostorech Městské knihovně na Staromáku. Jinou novinkou je větší počet přednášejících ze zahraničí, odkud se podařilo domluvit několik zajímavých hostů.

"Každý rok se snažíme akci udělat o něco lepší, než předtím. Chtěli bychom, aby GDS bylo vnímáno jako důležitá konference pro nezávislé vývojáře v rámci střední Evropy," shrnul v krátkosti změny předseda organizátora Pavel Barák.

Konference začíná klasicky v pátek praktickými workshopy, na kterých se účastníci mohou pod taktovkou ostřílených veteránů naučit něco z herního řemesla. Hlavními přednáškovými dny jsou sobota a neděle, kdy se ve dvou sálech vystřídá přes 30 přednášejících.

Letos akci poctí svou návštěvou například Sean Lohrisch z kanadského studia Capybara Games stojící za nezávislou hitovkou Super Time Force, Joost van Dongen, zakladatel Ronimo Games a autor Awesomenauts, Luke Whittaker ze State of Play a několik dalších zahraničních přednášejících.

Z domácích se tradičně představí zástupci Warhorse Studios (Dan Vávra s pokračováním loňské přednášky o designu nebo Viktor Bocan o umělé inteligenci vesničanů v Kingdom Come), Bohemia Interactive (o vojenských trenažerech) nebo 2K Czech (trendy v grafice od Romana Hladíka a Jana Zeleného).

Nechybí ani zástupci menších studií, jako je Honza Jirkovský z Dreadlocks, Peter Nagy o slovenském RPG Heretic, jeho kolega Vladimír Geršl (nedávno na Startovaci zafinancovali roboty ve Future Factory jen díky přeprodejcům pirátských klíčů) nebo Martin Vaňo ze Silicon Jelly o chystaných hrách s Krtečkem, což je teď nanejvýš aktuální. Kompletní přehled přednášejících společně s podrobným programem je dostupný zde.

Všechny přednášky budou tlumočeny, tudíž si z akce odnesete spoustu poznatků, i když angličtinou nevládnete. Stále je možné se registrovat a cena vstupného činí 1400 Kč nebo 1000 Kč pro studenty.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Read this next