O co přesně jde v žalobě na EA kvůli Battlefieldu 4?
Vedoucí pracovníci prý měli vydělat na prodeji akcií.
Tak nějak se mělo za to, že se právní firma pouze chce trochu lacině až populisticky přiživit na kauze okolo problémového Battlefieldu 4. Strhnout na sebe pozornost ve věci, o které se všude hodně mluví, a doufat, že z toho něco kápne, pokud se někdo z nespokojených hráčů "chytí" na nabídku jejich zastupování.
Jenže je to celé trochu složitější: nejde ani tak o zabugovanost hry, nýbrž ještě o něco jiného. Kancelář Robbins Geller Rudman & Dowd LLP chce v první řadě hájit zájmy akcionářů, kteří se nyní cítí být podvedeni.
Podle ní totiž měli určití vedoucí představitelé EA během léta prodat své akcie, když jejich cenu uměle vyšroubovali sebevědomými prohlášeními ohledně kvality a předpokládaných výnosů z Battlefieldu 4.
Jak známo, ty se kvůli potížím i pozastavení tvorby DLC tak úplně nekonaly a hodnota akcií EA oproti létu v prosinci klesla o 28 procent. Z toho dle názoru právníků měli nezákonně těžit právě ti zaměstnanci EA, kteří předtím výhodně prodali své akcie a vydělali na tom miliony dolarů, včetně nynějšího šéfa Andrewa Wilsona.
EA se proti tomuto nařčení samozřejmě ohradili, prý je neopodstatněné a budou se u soudu agresivně bránit. Zatím se zdá, že ho mohou vyhrát, jelikož neexistuje žádný jasný důkaz, že by někdo z EA o prázdninách dopředu věděl o tom, že v budoucnu nastanou takové potíže.