Nvidia DLSS lze implementovat i za den, videosrovnání System Shock dema
+ Outriders zdarma k notebookům.
CyberPunch Studios a Headup Games dokázali DLSS do své nadcházející novinky The Fabled Woods implementovat za necelý den.
"Přidat NVIDIA DLSS do The Fabled Woods bylo díky Unreal Engine 4 pluginu jednoduché a efekt, který má na výkon, je zásadní," vysvětluje Joe Bauer, zakladatel CyberPunch Studios. "S pluginem pro Ureal Engine 4 bylo přidání DLSS do The Fabled Woods jasnou volbou. Vývojářům to otevírá úplně nový svět."
Výsledkem integrace je nárůst výkonu až na 1,6násobek ve 4K a hráči s RTX 3060 nebo výkonnějšími si budou v tomto rozlišení moci hru vychutnat s maximálním nastavením a s integrovanými ray tracingovými efekty při 60 snímcích za sekundu.
The Fabled Woods vychází 25. března s podporou ray racovaných stínů, odrazů a globálního osvětlení založeného na optimalizovaném RTXSGI SDK).
System Shock z roku 1994 není třeba dlouze představovat. Remake od Night Dive Studios využívá Unreal Engine 4 a ani zde nechybí DLSS, které dokáže více než zdvojnásobit počet snímků za sekundu ve 4K.
"Plugin pro Unreal Engine 4 ulehčuje implementaci NVDIA DLSS do vašich her, nám se to ve skutečnosti podařilo uskutečnit přes víkend," říká Matthew Kenneally, hlavní vývojář titulu v Night Dive Studios. "Přinést System Shock nové generaci hráčů je pro náš tým srdcová záležitost. A efekt, jaký má NVIDIA DLSS na hráčův zážitek, je nezpochybnitelný."
Většina desktopových GeForce RTX řady 30 tak dokáže System Shock spustit ve 4K při naprosto plynulých 120 snímcích za sekundu a ve 1440p všechny tyto GPU překonají 144 fps, většina dokonce překoná 240!
DLSS si lze vyzkoušet už v demoverzi této hry na Steamu.
Outriders od People Can Fly a Square Enix vycházejí 1. dubna a nabídnou DLSS pro vyšší výkon. NVIDIA nyní nabízí Steam klíč k Outriders při nákupu vybraných notebooků s GeForce RTX u partnerů akce.
NVIDIA Studio díky platformě NVIDIA RTX, nabídne akceleraci nových funkcí v populárních kreativních aplikacích využívajících AI.
Až 80 % úkonů je i v kreativní tvorbě velmi repetitivních. Jde o ruční odstraňování stále stejného pozadí ze série obrázků nebo úpravu detailů ve videu snímek po snímku. 3D rendery zase mohou méně výkonné systémy zahltit na desítky minut i dlouhé hodiny. Proto se dnes pozornost stále více upíná k AI, která dokáže řadu těchto úkonů usnadnit nebo urychlit. Adobe Super Resolution je nyní dostupné v Adobe Camera Raw a chystá se do Lightroom a Lightroom Classic. Novinka dokáže navýšit rozlišení fotografie např. z 10 megapixelů na 40 pomocí umělé inteligence. Hodí se třeba k vylepšení fotografií ze starších fotoaparátů nebo práci s výřezy. Na notebooků s RTX 3070 lze nyní tento proces zrychlit až 27x.
Enhance Images pro vylepšení fotografií v Adobe Lightroom běží na NVIDIA GPU až 5x rychleji: https://youtu.be/dpQZZY39BRI
DaVinci Neural Engine v Blackmagic Design's DaVinci Resolve 17 se také dostal vylepšení společně s novými nástroji jako Magic Mask, který dokáže velmi snadno rozeznat lidi od pozadí a vytvořit chytrou masku.
Scene Edit Detection ve veřejné betě Adobe Premiere Pro je optimalizováno pro NVIDIA GPU. Zajistí rychlou detekci a následné označení střihů ve finálních video souborech. Odpadá tak zdlouhavé procházení záznamů. Jakmile je čas na export, vestavěný NVIDIA hardwarový enkodér v GeForce GPU dokáže exportovat video ve vysokém rozlišení až 5x rychleji než samotné CPU.
Odstranění šumu využívající AI nabízí Blender. Jde o proces, který předpokládá podobu finálních vizuálních výstupů z částečně renderovaných výsledků během navrhování ve viewportu. Díky tomu je snazší prozkoumávat nové nápady a iterovat různé návrhy designu a zároveň mít lepší přehled o predpokládaném výsledku.
Podporu všech těchto nových funkcí naleznete v březnovém NVIDIA Studio ovladači. Podrobný souhrn novinek nabízí blog společnosti NVIDIA.