Skip to main content

Nejvíce nebezpečné hry roku dle magazínu na ochranu zákazníků

Jak si to zdůvodňují v Americe?

Podobně jako u nás existuje Sdružení obrany spotřebitelů, v USA už od roku 1936 funguje magazín Customer Reports. Klade si za cíl chránit zákazníky a informovat je o nekalých praktikách na trhu.

Rozhodl se varovat před pěticí her z letošního roku, které podle jeho redaktorů patří mezi ty nejvíce násilné a v žádném případě by se neměly dostat do rukou dětem.

Zmíněny jsou samozřejmě jen ty, které vyšly v krabicích a jsou širokému publiku dostatečně známé díky reklamní kampani, nikoli zvrhlé nezávislé kousky šířené jen digitálně.

Nejhorší je prý Grand Theft Auto 5, protože "podněcuje hráče ke krádeži vozů, aby vytáhli řidiče ven zpoza volantu, nebo k zabíjení civilistů na ulici a jiným formám destrukce".

Za druhou nebezpečnou hru 2014 považuje Customer Reports kupodivu hackerské Watch Dogs, jelikož znepokojuje "nabouráváním do cizího soukromí a šmírováním nic netušících občanů". Vadilo i to, že mužská postava ve hře ignoruje brečící dítě, aby se uspokojila, nehledě na nahotu v příběhové lince, kvůli čemuž všemu hra dostala věkové doporučení Mature (jen pro dospělé).

The Evil Within vcelku logicky pobuřuje rozporcováním motorovou pilou a zohavenými těly v kalužích krve. Magazín dodává, že naštěstí je ve hře filtr pro eliminaci drsných scén.

Podle mě překvapivě se do žebříčku dostala i hodina dějepisu v Assassins Creed Unity a to kvůli výskytu zbraní, soubojům na blízko či uříznutí nohy v příběhu. Nejvíce zarážející je pak figurování Sunset Overdrive na 5. místě, když se v něm nevyskytují lidští nepřátelé, nýbrž mutanti. Zde Customer Reports vadila vulgární mluva a cákající krev.

Read this next