Bývalý viceprezident USA chválil hry
Podle Ala Gorea jde o formu umění.
Z úst amerických politiků zaznívají na adresu videoher jen málokdy příznivá slova. Výjimkou je bývalý viceprezident, velký zastánce boje proti změně klimatu a někdejší kandidát na prezidenta Al Gore, který byl o víkendu hlavním mluvčím kolokvia Games for Change na Univerzitě v New York. Hry jsou podle něj v dobrém slova smyslu masové médium, umělecká forma zároveň - a také pomáhají stmelovat společnost.
"Videoherní byznyz je obrovský, neuvěřitelně rozmanitý a zasahuje rapidně vzrůstající počet fanoušků her napříč všemi platformami," řekl Gore podle serveru Gamasutra. Způsob, jakým vznikají hry, je podle Gorea zcela světový, ojedinělý a nemá konkurenci v žádném jiném oboru. Hry už prý navíc nejsou uznávány jen jako forma zábavy, ale také umělecký projev.
"Herní interface či pravidla skórování se přenesly i do dalších odvětví a toto ovlivňování bude pokračovat," řekl Gore. "Ne náhodou je o hry největší zájem mezi aplikacemi na Facebooku nebo iOS. Kromě toho jsou hry stále více umělecké, dnes už jde o řemeslo vyučované na univerzitách a obchodních školách."
Videohry ale podle Gorea mají i další pozitiva: stmelují lidi, protože o kooperativní hry je třikrát větší zájem než o ty kompetitivní, a přispívají ke komunikaci skrze nejrůznější sociální služby a sítě.
Gore navíc razantně odmítá, že by lidé s videohrami jen zabíjeli volný čas. "To byste mohli říct to samé o knihách. Všichni bychom měli žít v současnosti a daném okamžiku, ale nikdo z nás to nedělá. Z videoher k nám promlouvá nejen zábava, ale také poučení a znalosti. Pokud lidé tráví svůj čas s konstruktivními hrami a něco si z toho odnáší, jsem přesvědčený o tom, že nedělají chybu."