16. podcast s redakční tipovačkou šancí her z roku 2012
A také s vyhlášením čtenářské ankety o nej hry 2011.
16. podcast se nese ve znamení rekapitulace roku minulého a předpovídání a tipování roku aktuálního. V sestavě Honza, Adam, Aleš, Michal a Martin jsme tak třeba odhadovali, která hra z letošního roku bude nejzajímavější, nebo uspěje.
Začalo se ale loňským rokem a to konkrétně stručným vrácením se k výsledkům čtenářské ankety o nejoblíbenější novinku na Eurogameru za rok 2011 (0:45). Na kterém místě skončil podcast, co se bude dít s novým designem, který se vám dle všeho líbí, a proč jsou obsahové speciály k velkým hrám důležité?
Následovalo neslavnostní vyhlášení čtenářského hlasování o nejlepší hry roku 2011 (07:21). Proč vyhrálo to, co vyhrálo? Prvním třem pozicím se z pohledu českého publika nelze moc divit, ale i tak se ve zbytku žebříčku občas objevilo nějaké milé (či pro někoho nemilé) překvapení. Textový článek s celým žebříčkem přijde později.
Už ale dost o minulosti. Po rekapitulacích a anketách jsme se přesunuli na rok aktuální a na základě předpovědi od Honzy ostatní okomentovali, které prognózy se vyplní a které naopak ne (15:39). Víceméně jsme se shodli na tom, že s časopisem Level to letos nemusí dopadnout úplně růžově, což se zvrhlo v delší debatu o papírácích a krátce po natáčení potvrdilo úsporné opatření. Jak to ale bude s další generací konzolí? Co na to streamování her a služby jako Gaikai a OnLive? A líbilo by se vám, kdyby Steam zavedl nějakou formu předplácených tarifů?
Asi nejzajímavější a také nejvíce uvolněná pasáž (Michalovy "vstupy" z WC se možná zapíší do historie :) přichází v druhé polovině podcastu s redakční tipovačkou šancí nadcházejících her (35:50). Ze seznamu všech her, o kterých se zatím ví, jsme vybrali většinu těch zajímavých, ať už budou velké, nebo malé. U každé hry pak každý z účastníků řekl jednoslovně svůj názor, který byl občas dosti svérázný. Došlo samozřejmě i na několik doposud neoznámených her, o kterých se ale tak nějak ví.
Podcast i Eurogamer můžete sledovat na Twitteru, Facebooku a Google+ a všude nám můžete psát své připomínky, návrhy či dotazy.